FAQ
Jakie materiały używane są do produkcji mebli Czajka?
Nasze meble produkowane są przede wszystkim z litego drewna dębowego oraz z naturalnej okleiny dębowej. Na życzenie klienta wykonujemy również meble z innych gatunków drewna oraz innych materiałów meblowych.
Jakie lakiery używane są do produkcji mebli Czajka?
Najwyższej klasy lakiery poliuretanowe odporne na działanie cieczy i alkoholi oraz wysokich temperatur, a także o wysokiej twardości i odporności na uszkodzenia.
Jakie oleje i woski używane są do produkcji mebli Czajka?
Na życzenie klienta możemy wykończyć nasze meble olejami oraz oleowoskami wysokiej jakości firmy Osmo.
Z jakich gatunków drewna produkowane są meble Czajka?
Najczęściej występującym gatunkiem drewna w naszych meblach jest dąb, ale wykonujemy również produkty z innych gatunków, również egzotycznych.
Jakie okucia wykorzystywane są w meblach Czajka?
W naszych meblach wykorzystujemy wysokiej jakości okucia firmy Blum (zawiasy, prowadnice do szuflad, mechanizmy klap, itp.). Okucia w stołach rozkładanych są produktem lidera rynku prowadnic do stołów – firmy Pöttker.
Jakie tkaniny oraz skóry używane są do produkcji mebli Czajka?
Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy tkanin łatwo zmywalnych produkowanych w technologii Aqua Clean. Plamy z wina, kawy, długopisu i wiele innych zmywamy zwilżoną wodą szmatką. Skóry naturalne używane w naszych produktach to wysokiej jakości skóry włoskie dostępne w różnych kolorach.
Co to jest fornir?
Fornir to jest okleina naturalna, czyli pocięte na cienkie plasterki lite drewno.
Jakie są zasady użytkowania i konserwacji mebli Czajka?
 1. Meble należy użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem.
 2. Meble po ustawieniu należy wypoziomować.
 3. Meble należy ustawiać w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od czynnych źródeł ciepła (grzejniki, piece, kominki itp.).
 4. Powierzchnie robocze blatów biurek, kredensów, stołów itp. należy chronić przed uszkodzeniami. Nie układać na nich ostrych przedmiotów lub innych mogących je uszkodzić materiałów (metalowe okucia torebek, ceramika, metalowe rzeźby itp.) – proponujemy stosować samoprzylepne podkładki.
 5. Należy unikać narażania powierzchni mebli na działanie:
 • wysokich temperatur (gorące naczynia i garnki, świece itp.) – proponujemy stosować podstawki termiczne
 • cieczy (rozlane płyny, wilgotne materiały)
 • rozpuszczalników i innych środków chemicznych (koncentraty odświeżaczy do powietrza, kosmetyki itp.)
 1. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego i naturalnych oklein wykończone lakierami lub woskami naturalnymi należy odkurzać miękkimi tkaninami nieznacznie zwilżonymi w roztworze wody z szarym mydłem, po czym ewentualne wilgotne miejsca należy wytrzeć do sucha.

Gwarant nie zaleca stosowania do konserwacji mebli środków na bazie silikonu gdyż mogą one negatywnie wpływać na powłoki lakiernicze. Ich zastosowanie może być podstawą do oddalenia reklamacji.

Jak czyścić i konserwować meble z drewna i okleiny naturalnej?

Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego i naturalnych oklein wykończone lakierami należy odkurzać miękkimi tkaninami nieznacznie zwilżonymi w samej wodzie lub roztworze wody płynem do mycia naczyń, po czym ewentualne wilgotne miejsca należy wytrzeć do sucha.

 

Nie zaleca się stosowania do konserwacji mebli środków na bazie silikonu gdyż mogą one negatywnie wpływać na powłoki lakiernicze. Ich zastosowanie może być podstawą do oddalenia reklamacji.

Jak użytkować meble olejowane?

Meble Czajka wykonane zostały z naturalnych materiałów, również materiały zastosowane do wykończenia powierzchni produkowane są na bazie naturalnych składników.

Aby zapewnić Państwu pełną satysfakcję z użytkowania tych mebli, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 1. Ostre przedmioty nie powinny znajdować się bezpośrednio na powierzchni mebla.
 2. Miejsca wilgotne oraz mokre należy natychmiast wytrzeć suchą szmatką – nie należy dopuścić do miejscowego zalegania wody.
 3. Do czyszczenia nie stosować mleczek czyszczących, zawierających bardzo drobne składniki ścierne, które matowią powierzchnię.
 4. Nie stawiać bezpośrednio na powierzchni gorących przedmiotów powyżej 45°C
 5. Unikać kontaktu alkoholu z powierzchnią mebla.

Powierzchnie olejowane zużywają się i mogą zabrudzić się w trakcie normalnego użytkowania mebli. Stosując się do poniższych uwag możecie Państwo wyczyścić niewielkie zabrudzenia oraz we własnym zakresie odnowić powierzchnie za pomocą przeznaczonych do tego środków

Czy meble Czajka są do montażu?

W większości meble Czajka są klejone w całości – co gwarantuje ich trwałość. Łóżka i szafy są zawsze do montażu. Duże witryny np. z potrójnymi drzwiami oraz gabinety są również do montażu.

Czy łóżka są już ze stelażem i materacem?

Wszystkie łóżka przez nas produkowane są ze stelażem, ale bez materaca.